Informujemy iż firma FABRYKA FLAG LINEA MILENA TROJANOWSKA  realizuje projekt pn. Zwiększenie konkurencyjności FABRYKA FLAG LINEA poprzez wdrożenie innowacyjnych rozwiązań

Projekt polega na zakupie–2-ch urządzeń, czyli

1) Drukarka cyfrowa wielkoformatowa drukująca na materiałach o szerokości do 500 cm w technologii LED
2) Maszyna drukująca typu Flatbet wyposażona w automatyczny podajnik

Celem głównym projektu jest podniesienie poziomu innowacyjności i konkurencyjności Firmy. Celem szczegółowym jest zwiększenie konkurencyjności Firmy na obszarze ZIT KKBOF oraz na rynku europejskim poprzez wdrażanie w przedsiębiorstwie innowacyjnych rozwiązań.

Wnioskodawca dzięki planowanym zakupom urządzeń wprowadzi do swojej oferty następujące produkty:

    1. Banery PCV przy zastosowaniu zadruku o szerokości 5-metrów – pozwoli to na wytwarzanie produktów dla nowej grupy klientów. Innowacja w tym zakresie obejmie produkcję banerów koncertowych, teatralnych oraz fasadowych

Opis produktu:

Duże, przykuwające wzrok banery o szerokości zadruku 5-metrów np. banery koncertowe, teatralne, fasadowe w 1 kawałku bez łączenia. Wykonać je można w różnych proporcjach i z różnymi motywami. Oferować będziemy banery PCV (także na materiałach z certyfikatem niepalności B1). Technologia cyfrowa, w której te produkty są drukowane, pozwala na spełnienie życzeń nawet najbardziej wymagających klientów.

Oferować będziemy standardowe wykończenie jak i konfekcję na życzenie klienta. Baner drukowany na materiałach powlekanych PCV charakteryzuje się większą trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne, jak również pozwala umieścić na banerze wielokolorową grafikę.

Druk na materiałach frontlit, blockout, siatka mesh wykonywany będzie w oparciu o najnowsze technologie cyfrowych druku UV w maksymalnej szerokości zadruku 5 m. Zapewniają one nasycone barwy w praktycznie nieograniczonym formacie oraz bardzo wysoką trwałość wydruków. Druk UV nadaje się do ekspozycji zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. Wykonywać będzie można druk na różnorodnych podłożach bez ograniczenia rozmiaru wydruku – większe formaty są zgrzewane z brytów.

  1. Produkcja płyt laminowanych i płyt kartonowych z nadrukiem – polega na wdrożeniu w przedsiębiorstwie FF Linea usług wykonywania produktów wymagających nadruku na podłożach sztywnych i giętkich takich jak płyty laminowane czy płyty kartonowe dzięki zastosowaniu maszyny typu Flatbet. Opisywana innowacja obejmie produkcję standów, kartonów i figurek. Zakup obu maszyn pozwoli na wprowadzenie do produkcji zupełnie nowych materiałów, których do tej pory firma nie mogła zastosować z prowadzonej działalności ze względu na technologię ich zadruku.

Opis produktu:

Druk informacji promocyjnej na podłożach sztywnych i giętkich takich jak płyty laminowane czy kartonowe takich jak:

– stojaki kartonowe – to rozwiązanie powszechnie stosowane w wielu sklepach spożywczych, dyskontach oraz punktach handlowych. Dzięki nim można w skuteczny sposób zaprezentować asortyment o niewielkiej wadze i gabarytach, a jednocześnie nie ograniczają one powierzchni handlowej. W związku z tym stojaki kartonowe są uważane przez specjalistów za jedno z najlepszych narzędzi skutecznego merchandisingu. W bezpośredni sposób wpływają bowiem na wysokość generowanej sprzedaży;
– stojaki reklamowe – wykonywać będziemy zarówno standardowe stojaki w wielu różnorodnych wariantach oraz kształtach, jak również będziemy mogli przygotować je zgodnie z indywidualnym projektem Klienta;
– figurki – statuetki ludzi;
– opakowania produktów;
– standy reklamowe – które służą do prezentacji marki czy produktu. Stand reklamowy zapewnia stosunkowo dużą powierzchnię przeznaczoną na wydruk graficzny, dlatego też tak skutecznie wspomaga każde działania promocyjne, niezależnie, czy ich tłem jest miasto stołeczne Warszawa, czy też inna, mniejsza miejscowość. Standy reklamowe, mogą być również wykorzystane jako efektowna ściana reklamowa czy tło do ekspozycji. Mamy więc do czynienia z narzędziem bardzo uniwersalnym, które daje nam niezliczoną ilość możliwości użycia i zastosowania.

Planowane do wprowadzenia innowacje procesowe polegają na wdrożeniu nowych metod produkcji materiałów reklamowych:

  1. Automatyzację procesu produkcji – istotną innowacją wprowadzaną do działalności wnioskodawcy jest automatyzacja procesu druku na np. płytach laminowanych, płytach kartonowych, polegająca na sposobie zasilania w arkusze do druku. Automatyzacja tego procesu z wykorzystaniem dedykowanego systemu podającego pozwala na zasilanie maszyny jednocześnie w 6 płyt w gotowym rozmiarze. System ten znacząco przyczynia się do zwiększenie wydajności maszyny, zmniejszenia składowych procesu (wyeliminowanie cięcia wydruków do docelowego rozmiaru), zmniejszenia ilości odpadów po cięciu z dużego formatu.
  2. Zagrzewanie materiałów – Dotychczasowa stosowana u wnioskodawcy maksymalna szerokość zadruku wynosiła 200 cm. Wykorzystanie nowej maszyny zwiększy szerokość zadruku do 250 cm. Przy druku grafiki (raportu) o szerokości 5 metrów, pozwala na zmniejszenie ilości zgrzewów na drukowanych banerach. Przyspiesza to proces produkcyjny oraz podnosi jakość oferowanych produktów, zmniejsza energochłonność wykonania wyrobów. Zmiana lamp żarnikowych na nowoczesne lampy UV LED istotnie zmniejszy zużycie energii elektrycznej oraz ślad węglowy gotowego produktu.
  3. Zastosowanie barwników LED – planowana do zakupu maszyna drukuje używając innowacyjnych barwników LED (certyfikat Green Guard), które zapewniają lepszą przyczepność barwnika do podłoża, mniejszą kleistość zadrukowanego banera oraz zapewnia druk bez emisji szkodliwych substancji.
  4. Zastosowanie technologii zmiennej kropli (Variodrop) – Technologia ta jest regulowalnym trybem binarnym polegającym na wielokrotnym wyrzuceniu małej kropelki tuszu, w celu modulacji jej wielkości. Dzieje się tak dzięki dwom impulsom elektrycznym, gdzie drugi impuls formułuje i pompuje dokładnie dobraną ilość tuszu do kropli, zanim ta opuści dyszę drukującą. Wszystko to dzieje się w sposób tak precyzyjny, że nie tworzą się żadne satelity i wystrzelona przez głowicę (dyszę) finalna kropla tuszu posiada dokładnie zamierzony kształt i wielkość. Technologia zmiennej kropli, moduluje ją w taki sposób, że jest ona jednolita i położenie jej jest zawsze równomiernie umiejscowione.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Nr umowy o dofinansowanie: RPZP.01.08.00-32-0048/19